Pramogų industrijas studijuojantis Edvardas Glušokas: „Laisvi metai po mokyklos yra pats geriausias laikas išbandyti save“

Tęsiame pažintinį studijų ciklą „Iš studento gyvenimo“ ir pristatome antrąją studijų kryptį – VILNIUS TECH Pramogų industrijas. IV kurso studentas Edvardas Glušokas studijuoti pradėjo ne iš karto po mokyklos baigimo – bet kur stoti nenorėjęs vaikinas nusprendė pasiimti laisvus metus (angl. „gap year“), o po metų pradėjo studijuoti labai įdomias studijas VILNIUS TECH universitete. Apie mokyklos laikus, keliones ir studijas plačiau – šiame „10 su pliusu“ straipsnių ciklui „Iš studento gyvenimo“ skirtame interviu.

  • Prisimenant mokyklos laikus… Ar buvo tokių pamokų, kurių laukdavote su nekantrumu, arba tokių disciplinų, į kurių kabineto duris nenorėdavote net pažiūrėti?

Manau, jog mokykloje svarbiau yra ne pats dalykas, o kas jį dėsto. Pavyzdžiui ilgai nemėgau lietuvių kalbos pamokų, tačiau pasikeitus mokytojai jos tapo labai įdomios. O chemijos, fizikos ir biologijos taip ir nespėjau prisijaukinti.

  • Kodėl nusprendėte priimti netradicinį sprendimą ir pabaigus mokyklą nestoti į aukštąją mokyklą, o pasiimti „gap year“? Ar šis sprendimas pasiteisino?

Svarbiausia priežastis dėl ko taip nutiko, nes nežinojau ką noriu veikti gyvenime, o stoti „bet kur“ neatrodė gerai. Neabejotinai tai buvo geriausias sprendimas. Dirbau, savanoriavau ir keliavau skirtinguose pasaulio kampeliuose ir grįžau visiškai pasikeitęs.

  • Pasirinkote studijuoti VILNIUS TECH Pramogų industrijas. Tokį pasirinkimą sugalvojote keliaujant po pasaulį, ar į panašią sritį galvojote stoti dar besimokant mokykloje?

Dar būdamas mokykloje sakiau, kad „stosiu bet kur, tik ne Lietuvoj“. Po laisvų metų laiko viskas apsivertė 180 laipsnių. Apie tokią studijų kryptį būdamas mokykloje net negalvojau. Kelionės ir savanorystės tikrai stipriai prisidėjo prie tokio sprendimo.

  • Kokios tai studijos? Kokiomis savybėmis turi pasižymėti būsimas studentas, norintis studijuoti pramogų industrijas?

Komunikacija ir pramogos – du svarbiausi žodžiai. Tokios studijos tinka mėgstantiems bendrauti, kurti ir išbandyti naujus dalykus. Labai įvairūs studijų dalykai suteikia galimybę jau studijuojant galvoti ir eksperimentuoti kas tau patinka, o kas ne.

  • Kokia yra šių studijų praktika? Galbūt yra galimybė pabendrauti ir pasisemti patirties iš žymių vedėjų, prodiuserių, renginių organizatorių?

Galimybės čia begalinės. Reikia tik turėti noro ir motyvacijos. Dažnai įsivaizduojama, kad pramogų industrijos apima tik renginių organizavimą, tačiau galima dirbti ir su komunikacija, reklama, video/audio turiniu, verslo vadyba ir dar galybe kitų sričių. Čia visko „paragaujama“ po truputį, o tada jau galima „valgyti“ ką tik nori.

  • Koks būtų Jūsų palinkėjimas moksleiviams ir būsimiems studentams – abiturientams?

Drąsiai laikykit kuo daugiau valstybinių egzaminų, net jeigu ir bijot, jog gausit mažai balų. Blogiau tikrai nebus. O laisvi metai po mokyklos yra pats geriausias laikas išbandyti save. Drąsiai tuo naudokitės ir tikrai nepasigailėsit. Studento gyvenimas jūsų palauks 😉